SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2012. november
Konfuciusz Intézet 2012. november

Jezsuita_konfuciusz

2012. november 23-án, pénteken Kína-konferenciát tartottak a budapesti Szent Ignác Jezsuita Szakkollégiumban A Sárkány leleplezése – Kína valódi arca címmel.

konfuciusz intezet megallapodas

2012. november 26-án délben együttműködési megállapodást írt alá az SZTE Konfuciusz Intézet a Szegedi Szabadtéri Játékokkal.

Ulles_konfuciusz

A Déryné Kulturális Központ felkérésére Intézetünk tanárai kalligráfia kurzust tartottak Üllésen, 2012. november 24-én, pénteken a „Sárkányok földjén” elnevezésű kulturális hét keretein belül.

Kinai_tanarok_konfuciusz

November 25-én, vasárnap végre megérkezett „utolsó” két tanárunk is Magyarországra. Az SZTE Konfuciusz Intézet oktatói gárdája ezzel öt főre gyarapodott.

etikett

Kicsi kínai etikett címmel Szentmártoni Lívia az SZTE Konfuciusz Intézet igazgatónője tart előadást november 29-én este 6 órától a Konfuciusz Intézetben.

Hogyan jött létre és milyen célokkal működik Magyarország második Konfuciusz Intézete? Kiderül a Stúdióbeszélgetések november 15-i adásában.

Címkék: SZTEBTK TVstúdióStúdióbeszélgetésekKonfuciusz Intézet

Konfuciusz intézet kínai delegáció

Október második felében az SZTE ÁJTK delegációja Kínába látogatott, hogy együttműködési lehetőségekről tárgyaljon több neves shanghai és pekingi egyetemmel, illetve hogy népszerűsítse KAPU elnevezésű, kifejezetten kínai hallgatók számára összeállított programját.