SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2017. március
Konfuciusz Intézet 2017. március
2017. március 28.

Joy

Sok szeretettel várjuk a kedves érdeklődőket 2017. április 6-án 17.00 órától, soron következő Konfuciusz Teaház rendezvényünkre.

2017. március 24.

Kínai filmfesztivál

Az SZTE Konfuciusz Intézet meghívására Magyarországra érkezett az Arany Medve-díjas kínai filmrendező és forgatókönyv író, Xie Fei.

2017. március 22.

kaleidoszkop

2017.03.20-án, 17.00 órától egy nagyon érdekes és lebilincselő előadást hallgathattunk meg a szegedi Móra Ferenc Múzeum munkatársától Paluch-Kujáni Yvett régésztől, akinek tavaly lehetősége volt felfedezni Kína Henan és Shaanxi tartományainak kulturális és régészeti örökségeit.

Kínai filmfesztivál

Nagy sikert aratott az SZTE Konfuciusz Intézet által szervezett Szegedi Kínai Filmnapok, amelyre a Belvárosi Moziban került sor 2017. március 17-én, péntek, 17 órától. Az eseményen tiszteletét tette Őexcellenciája Duan Jielong, a Kínai Népköztársaság magyarországi nagykövete, és felesége, Li Bei, illetve kíséretükben Wu Hua, a nagykövetség Oktatási Osztályának vezetője, Cao Yuan, a Politikai és Sajtó Osztályának vezetője, Prof. Dr. Nagy Katalin, SZTE nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettes és a Magyar Rektori Konferencia Nemzetközi Együttműködési Tanács elnöke, Prof. Dr. Karsai Krisztina, SZTE oktatási rektorhelyettes, Xie Fei, világhírű kínai filmrendező, Zhang Lin, SZTE Konfuciusz Intézet kínai igazgató és Mohr Richárd, SZTE Konfuciusz Intézet igazgatója is részt vettek az esemény ünnepélyes megnyitóján.

Duan Jielong

Hivatalos találkozó Szeged város és a Szegedi Tudományegyetem vezetőivel

wok

2017. március 30-án 17.00 órától sok szeretettel várunk kicsiket és nagyokat egyaránt a szegedi WOK n’ GO Étterembe, ahol autentikus kínai ételkóstolót tart az SZTE Konfuciusz Intézet.

Salat1_kezdo

Sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt 2017. március 22-én 17.00 órától soron következő Teaház rendezvényünkön. Vendégünk Salát Gergely Kína – kutató, tanszékvezető, egyetemi docens úr lesz.

katedra

Sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt 2017. március 16-án 17.00 órától a Konfuciusz Katedra soron következő előadására.

kaleidoszkop

2017. március 20-án sok szeretettel várjuk a kedves érdeklődőket Kínai Kaleidoszkóp programsorozatunk következő előadására. Vendégünk Paluch-Kujáni Yvett, az SZTE Bölcsészettudományi Kar régész hallgatója lesz.

Almási Általános Iskola

Nagyon jó hangulatúak a kínai órák a Makói Oktatási Központ Almási tagintézményében. 2017. március 7-én az SZTE Konfuciusz Intézet nyílt napot tartott az iskolában, ahol a gyerekek bármelyik hozzátartozója belátogathatott az órára, és megtekinthette, hogyan folyik a tanítás és tanulás.

fimlnapok

Sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt 2017. március 17-én, 17.00 órától a szegedi Belvárosi Moziban, ahol az SZTE Konfuciusz Intézet által szervezett Kínai Filmnapok kerül megnyitásra, illusztris vendégek közreműködésével.

Kalmár Éva

2017. február 21-én 17.00 órától igazán illusztris vendéget köszönthetett az SZTE Konfuciusz Intézet Kaleidoszkóp rendezvényének előadásán résztvevő közönség.

Makra László

2017. február 15-én (szerdán) 17.00 órakor került sor e havi Teaházunkra, ahol Dr. Makra László földrajzprofesszor előadását hallgathatták meg az érdeklődők.