SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2014. június
Konfuciusz Intézet 2014. június

Dublin konferencia

2014. június 15-17-ig Dublinban rendezték meg a Konfuciusz Intézetek soron következő konferenciáját. A megnyitón részt vett Liu Yunshan, a KKP Politikai Bizottságának tagja, Ruairi Quinn ír oktatási miniszter és Xu Lin, a Hanban igazgatója is.

Tömörkény

Május 29-én, csütörtök délelőtt, az SZTE Konfuciusz Intézet látogatást tett a szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolába, majd június 13-án, péntek délelőtt, a Rogers Gimnázium, Szakképző Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolába, ahol a diákok megismerkedhettek a kínai nyelv és kultúra rejtelmeivel, illetve arra is választ kaphattak, hogy manapság miért is érdemes kínaiul tanulni.