SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2014. január
Konfuciusz Intézet 2014. január

5

Az SZTE Konfuciusz Intézet kedvezményes árú kínai nyelvtanfolyamokat indít több szinten.

holdujev

2014. január végén beköszönt a kínai újév, a ló-éve. Ennek apropóján, immár második alkalommal kerül megrendezésre a Holdújévi Fesztivál a budapesti Millenárison.

2014. január 14.
Lampion_Fesztival_2_21

Idén a kínai újévi ünnepség apropóján ismét megnyitja kapuit az SZTE Konfuciusz Intézet, és Lampion Ünnepet rendez az érdeklődők számára.

Wolf_Csaba_kezdo

Az előadás egy volt szegedi diák élménybeszámolója arról, hogyan jutott Kínába 19 évesen; mesél a kínai egyetemi éveiről, a 80-as, 90-es évek Pekingjéről.

Zhang_Xuemei

A város történelmének rövid bemutatását követően az előadó megkísérel betekintést adni Sanghaj szépségeiről, amelyben egyszerre van jelen a hagyományos keleti, valamint a nyugati kultúra és életstílus.