SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2021. november

Az SZTE Konfuciusz Intézet segítségével megkezdődött a magyar–kínai két tanítási nyelvű oktatás előkészítése Szegeden

kettannyelv_kinai

2021. november 2-án szigorú járványügyi előírások betartásával zajlott le a Szegedi Tankerületi Központ igazgatója, Plesovszkiné Ujfaluczki Judit vezetésével a magyar–kínai két tanítási nyelvű oktatás szegedi bevezetését Előkészítő Bizottság első találkozója.

2021. november 12.

A Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézete és a Szeged és Térsége Eötvös Gimnázium, Általános Iskola szoros együttműködésének köszönhetően kezdődhetett meg az első Budapesten kívüli magyar–kínai két tanítási nyelvű oktatás előkészítése. Az Eötvös Gimnázium és a Kossuth Lajos Általános Iskola az elmúlt közel tíz évben kiválóan működő második idegen nyelvi formában működő kínai nyelvoktatást alakított ki az általános iskola első osztályától egészen az érettségiig. A két tanításinyelvű oktatás erre az alapra építkezve kerül kialakításra. A Bizottság tagjait a Tankerület vezetősége mellett a Szeged és Térsége Eötvös Gimnázium, Általános Iskola, valamint az SZTE Konfuciusz Intézet vezetői alkotják.