SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2021. augusztus

Az SZTE Konfuciusz Intézete nyerte el a Kínai Kulturális Központ különdíját

chefparade_open

Az SZTE Konfuciusz Intézet magyar munkatársai augusztus 29-én a Kínai Kulturális Központ és a Kínai Művészeti Központ meghívására részt vettek a Budapesten, a Chefparadé Főzőiskolában rendezett Őszközép Ünnep holdsütemény készítő programján.

2021. szeptember 03.

Az eseményen Suzhou-i jellegzetességű süteményt (苏州饼) készítettünk, a fúziós konyha jegyében egy kicsit magyaros ízvilággal. A részt vevő csapatok között az SZTE Konfuciusz Intézet nyerte el az „Őszközép Ünnep gasztro-kulturális verseny bajnoka különdíjat”. Idén az Őszközép Ünnep szeptember 21-re esik, intézetünk lehetőség szerint programot szervez, melynek során lehetőség lesz megkóstolni a tradícionális holdsüteményt is.

certificate