SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2016. január
Konfuciusz Intézet 2016. január

Konfuciusz Teaház

2016. január 20-án 17:00-18:30-ig megrendezésre került az SZTE Konfuciusz Teaház legutóbbi eseménye a Rektori Hivatal dísztermében, melynek vendége Cserkész Gábor, a Kínai Művészeti Központ elnöke volt.

Konfuciusz Filmest

Az SZTE Konfuciusz Intézet 2016. január 26-án (kedden), 17.00 órától, a Rektori Hivatal 5-ös termében Film-estet rendez, melyen bemutatásra kerül az Isten veled, ágyasom című, nagy sikerű kínai mű.

Mahjong est

Nagy sikernek örvendett a 2016. január 14-én 16.00 órától megrendezett Madzsong-est a Rektori Hivatalban, ahol a Konfuciusz Intézet munkatársai ismét egy vérbeli kínai játékkal várták a kedves résztvevőket.

konfuciusz-teahaz-kiemelt

2016. január 20-án (szerdán) 17:00 órától megrendezésre kerül a Konfuciusz Teaház következő eseménye a Rektori Hivatal Dísztermében, melynek vendége Cserkész Gábor, a Kínai Művészeti Központ elnöke lesz.

kerekasztal

2015. december 16-án 16.00 órai kezdettel egy kerekasztal megbeszélésre invitálta az SZTE Konfuciusz Intézet a kínai nyelvoktatásban partner iskolák igazgatói és kollégáit.

2016. január 05.

Shanghai

2015. december 17-én, csütörtökön 18:30-kor ünnepélyes megnyitó keretében megrendezésre került a Sanghaj bűvöletében című különleges fotókiállítás a Novotel Hotelben. A fényképeket Fenyvesi Anna, az SZTE BTK Angol-Amerikai Intézet vezetője és Kiss Attila, az SZTE BTK Angol tanszék vezetője készítették sanghaji útjuk során.

mahjongkep

Idén is folytatódnak a tavalyi évben már sok érdeklődőt vonzó Madzsong-estek.