SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2021. február

Online Konfuciusz Teaház: Pandatanoda- kínai nyelvoktatás a Kossuth Lajos Általános Iskolában

tea2

2021. február 23-án, kedd, 17 órakor a Szegedi Közéleti Kávéházzal közös szervezésben ONLINE Konfuciusz Teaház. A hagyományos Konfuciusz Teaház most az online térbe költözik.

2021. február 15.

teahaz_konfuciuszFebruári vendégünk Kecse-Nagyné Bánszki Zsuzsanna, a Kossuth Lajos Általános Iskola igazgatója, akivel Mohr Richárd, az SZTE Konfuciusz Intézet magyar igazgatója beszélget a kínai nyelvoktatásról.

Az igazgatónő hitvallása mi is lehetne más, mint egy Konfuciusz idézet: „Ha olyan foglalkozást választasz, amit szeretsz, akkor egy napot sem kell dolgoznod életed során.”

Az iskolában 2016. óta második idegen nyelvként tanulhatják a gyerekek a kínai nyelvet és ismerkedhetnek a kultúrával. Az eddigi tapasztalatokról, jövőbeni tervekről is szó esik majd.

A Teaházat élő közvetítésben lehet majd megtekinteni, a linket az SZTE Konfuciusz Intézet honlapján és itt, az eseménynél is közzétesszük a későbbiekben.

A beszélgetést Mohr Richárd, az SZTE Konfuciusz Intézet igazgatója vezeti.

Időpont: 2021. február 23. (kedd), 17.00

Helyszín: Élő közvetítés You Tube csatornán keresztül