SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2019. március

Magyarok a Selyemúton - A Széchenyi-expedíció és Stein Aurél kutatásai Ázsia szívében című kiállítás megnyitó

selyemut_kiemelt

A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár Keleti Gyűjteménye, az Ybl Budai Kreatív Ház és a PAIGEO Alapítvány megbízása alapján a Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézete szervezésében az SZTE Klebelsberg Könyvtárban kerül kiállításra a „Magyarok a Selyemúton – A Széchenyi-expedíció és Stein Aurél kutatásai Ázsia szívében” című kiállítás, amely az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban 2019. március 19 – április 1. között lesz látogatható.

2019. március 08.

A kiállítás közös utazásra hívja a látogatókat, hogy megismerjék Stein Aurél, a Selyemút világhírű régész-felfedezőjének munkásságát, valamint a magyar Selyemút-kutatás hagyományát megteremtő gróf Széchenyi Béla expedícióját.

Helyszín: SZTE Klebelsberg Könyvtár (6720 Szeged, Ady tér 10.)

Kiállítás megnyitó: 2019. március 19. (kedd) 17 óra (érkezés: 16:30 órától)

A kiállítás 2019. március 19 - április 1. között látogatható az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

Minden érdeklődőt várunk sok szeretettel!