SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI legújabb hírek

YCT Nyelvvizsga az SZTE Konfuciusz Intézetben

YCT nyelvvizsga

YCT nyelvvizsga 2018. november 17-én (szombat) az SZTE Konfuciusz Intézetben

Az SZTE Konfuciusz Intézetben második alkalommal kerül sor a 14 év alatti gyerekek részére szervezett YCT kínai nyelvvizsga, amelynek időpontja 2018. november 17.

2018. szeptember 27.

YCT nyelvvizsgaRegisztráció és a befizetés menete:

1. Online regisztráció a www.chinesetest.cn oldalon. (A honlapon korábbi nyelvvizsga feladatsorok is elérhetőek.)

Töltse fel a regisztrációhoz szükséges személyes adatait, illetve egy olyan igazolványképet, amelynek háttérképe fehér vagy világos színű. Felhívjuk minden jelentkező figyelmét, hogy automatikus elutasításra kerülnek azok a jelentkezések, ahol szelfi, bulizós vagy FB profilképet töltenek fel! Abban az esetben is, ha a nyelvvizsgadíj már befizetésre került! AZ SZTE Konfuciusz Intézetnek nem áll módjában visszafizetni a nyelvvizsgadíjat!

Végül ellenőrizze az adatok helyességét, majd végül kattintson a mentés gombra.

2. A nyelvvizsga díjának befizetéséhez SZTE Konfuciusz Intézetben kell csekket kérni.

A csekket kizárólag postai úton lehet befizetni, banki átutalásra nincs lehetőség! Az írásbeli és a szóbeli nyelvvizsga díját külön csekken kell befizetni.

3. A befizetést igazoló csekk feladóvevényének bemutatása az SZTE Konfuciusz Intézet Titkárságán 2018. október 19. (péntek) 13:00 óráig!

Vizsgadíjak:

Írásbeli szintek

Vizsgadíjak

(HUF)

YCT 1.

YCT 2.

YCT 3.

YCT 4.

3000

A novemberi vizsgára jelentkezés csak abban az esetben érvényes, ha az online regisztráció és a befizetés is megtörtént 2018. október 21-ig!

A vizsgán való részvételhez szükséges „admission ticket” a vizsga előtt 10 nappal készül el.

Kinyomtatható a www.chinesetest.cn oldalon létrehozott felhasználói fiókból.

A nyelvvizsga helyszínéről és pontos idejéről, valamint a nyelvvizsgához szükséges dokumentumokról és felszerelésről a nyelvvizsga előtti héten e-mailben küldünk tájékoztatást.

Egyéb tudnivalók:

* A bizonyítványok kb. két hónappal a vizsga után vehetők át az SZTE Konfuciusz Intézetben.

* A vizsgához szükséges: Személyi igazolvány vagy útlevél. Illetve 2B ceruza!

Fiatal Tanulók Nyelvvizsgája (YCT – Youth Chinese Test)

A 14 év alatti gyermekek részére a YCT-t (Youth Chinese Test), azaz a Fiatalok Kínai Nyelvvizsgáját ajánljuk. A nyelvvizsga felépítése, szókészlete kifejezetten az általános iskolás diákok képességeihez mérten lett kialakítva.

A YCT nyelvvizsga külön írásbeli és szóbeli részből tevődik össze. Az írásbelin négy szinten értékeli a vizsgázók nyelvtudását, míg a szóbelin két szinten. A szóbeli első szintje alapfoknak, a második szint pedig középfoknak felel meg.

A HSK és HSKK nyelvvizsgákkal ellentétben Magyarországon a YCT nyelvvizsgát nem ismerik el, azaz nem honosíthatók.