SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2015. október

Őszközép ünnepi gála és teaház

Őszközép fesztivál

Szeptember 28-án színes, változatos programokkal köszöntötte a hagyományos kínai Őszközép ünnepet az SZTE Konfuciusz Intézete a Szent-Györgyi Albert Agórában.

2015. október 01.

16A színvonalas gálán a Pekingi Idegennyelvi Egyetem Művészcsoportja pekingi opera részletekkel, énekes, hangszeres és harcművészeti bemutatókkal szórakoztatta a közönséget. Az előadás után a vendégek hagyományos kínai teát és az Őszközép ünnep jellegzetes ételét, a holdsüteményt is megkóstolhatták.

Az esős idő ellenére rengeteg érdeklődő látogatott el az Agórába, hogy részese lehessen ennek a tradícionális kínai ünnepnek, valamint megtekintse a Pekingből érkezett művészcsoport színvonalas előadássorozatát.