Szegedi Tudományegyetem Ahol tudás és szándék találkozik

Szervezeti felépítés  --  Központi szolgáltató egységek  --  SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2015. november
Nyílt nap és kalligráfia a szegedi Eötvös Gimnáziumban

Eotvos

2015. november 24-én a Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézete részt vett a Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium és Általános Iskola nyílt napján.

EotvosA diákok betekintést nyerhettek a kínai órák menetébe, Wang Qiannal, aki jelenleg az Iskola kínai nyelvtanárnője. A szünetek során Zhang Changhong, a Sanghaj Nemzetközi Tanulmányok Egyetem professzora és az SZTE Konfuciusz Intézet munkatársai hagyományos kínai kalligráfia foglalkozásra várták az érdeklődő gyerekeket. Mohr Richárd az Intézet igazgató ura beszélt a kínai nyelv fontosságáról és a nyelvtanulási lehetőségekről.

Reméljük, mindenki jól érezte magát!

Eotvos