SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2017. május

Konfuciusz Teaház - „A nagy kínai sebességváltás”

tea2

Vendégünk dr. Matura Tamás a Budapesti Corvinus Egyetem oktatója, a Közép-európai Ázsia Kutató Központ alapítója.

2017. május 02.

Kína három évtizedes töretlen gazdasági növekedése mára kimerítette eddigi tartalékait, és a globális gazdasági válság ráébresztette az ország vezetését, hogy új utakat kell keresniük az ország további fejlődése és nem mellesleg, hatalmuk megtartása érdekében. Így, akárcsak a korábban a fejlődés útjára lépett országok, Kína is a belső piacokon és a technológián alapuló növekedési modellre igyekszik átállni napjainkban, azonban egy ilyen hatalmas ország számára e folyamat hosszú éveket, akár évtizedeket is igénybe vehet. Az előadás ezen átalakulás irányát és kihívásait igyekszik áttekinteni.

Szegedi Tudományegyetem
Rektori Hivatal Díszterem (2. em.)

Szeged, Dugonics tér 13.
2017. május 5. 17:00-18:30