SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2016. október

Zenei megemlékezés kínai furulyákkal

kinai furulya

Az október 1-i Zenei Világnap alkalmából a Makói Általános Iskola Bartók tagintézményének tanulói és munkatársai Kocsis György színművészre emlékeztek, aki ebben az iskolában folytatta nem csak iskolai, hanem zenei tanulmányait is.

2016. október 11.

kinai furulyaEzen alkalomból, szeptember 30-án, 17.00 órai kezdettel a makói Korona Szálló dísztermében tartott ünnepségen fellépet Intézetünk kínai igazgató ura, Cao Hang is, aki kínai furulyákat adományozott oktatási partnerünknek.

A koncerten az iskola tanulói mellett Cao igazgató úr is megmutatta hangszeres tudását, saját furulyáján többek között a Tavaszi szél vizet áraszt c. népdalt is eljátszotta.

Az eseményről készült riportot megtekinthetik a Makói Városi TV honlapján, illetve az alábbi videón.

Fotók: www.promenad.hu