SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2016. április

Magyarország Konfuciusz Intézeteinek Fóruma az SZTE Konfuciusz Intézet szervezésében

Konfuciusz

2016. április 07-08. között első alkalommal került megrendezésre a Magyar Konfuciusz Intézetek Fóruma Szegeden. Az esemény házigazdája az SZTE Konfuciusz Intézet, több programmal várta az ide látogató Intézetek kínai és magyar igazgatóit, valamint a magyar munkatársakat.

2016. április 11.

KonfuciuszÁprilis 07-én 16.30-tól az SZTE rektorhelyettes ura, Dr. Martinek Tamás nyitotta meg az Intézetek életéből, pillanat képeiből álló fotókiállítást, valamint 17.00 órától prof. Dr. Hamar Imre, az ELTE Konfuciusz Intézetének igazgató ura tartott előadást a khotani buddhizmusról.

Az Intézetek fóruma nagyon sikeresnek bizonyult, ugyanis a résztvevők megoszthatták egymás között tapasztalataikat, működési elveiket. Arra is kitértek, hogy tudnak a Konfuciusz Intézetek, mint egységek beleilleszkedni az Egyetemek arculatába. Kitértek arra is, hogy mennyire fontos az Intézetek összetartása, így további fórumokat helyeztek kilátásba a jövőben.