SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2016. március

Az orvoslás a kínaiak számára művészet

kínai orvoslás

2016. március 24-én 17:00 órától megrendezésre került az SZTE Konfuciusz Teaház legutóbbi eseménye a Rektori Hivatal dísztermében, melynek vendége Dr. Hegyi Gabriella tanszékvezető kutatóprofesszor, a hagyományos kínai orvoslás magyarországi szaktekintélye volt.

2016. március 31.

kínai orvoslásHegyi Gabriella 2005-ben Kínában is megkapta az egyetemi tanári címet, és többször járt a hatalmas országban. Sőt, a lánya kínai párt választott magának, így van egy félig kínai unokája, aki tökéletesen beszél magyarul.

Az est során Mohr Richárd az SZTE Konfuciusz Intézet igazgatója beszélgetett a professzor asszonnyal a hagyományos kínai orvoslás előnyeiről, hagyományairól, valamint szóba került az is, hogyan lehet beilleszteni a keleti bölcsességeket a nyugati medicinákba. Az előadásra nagyon sokan kíváncsiak voltak. Professzor asszony az előadása végén készségesen válaszolt a nézői kérdésekre, melyből szép számmal akadt.