SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2016. március

Kínai Kaleidoszkóp - Kína világgazdasági hatalmi törekvései a 21. század kezdetén

2016. március 22-én (kedden) 17.00-tól megrendezésre került a Kínai Kaleidoszkóp második rendezvénye a Rektori Hivatal épületében.

2016. március 25.

Dr. Gábor Tamás kockázatmenedzsment szakértő, egyetemi oktató volt a meghívott előadó. Kína ezredfordulót követő gazdasági térhódítása, a kínai külkereskedelem, valamint a világgazdaságba kiáramló kínai tőke alapjaiban változtatta meg a világ geopolitikai súlypontrendszerét, sőt közvetetten sok százmillió ember életét.

Az előadás során a hallgatóság Kína gazdaságtörténetének elmúlt 65 évben tapasztalt átalakulásának rövid és lényegre törő bemutatását követően megismerhette azokat a gazdasági és nem gazdasági tényezőket, amelyek segítségével Kína napjainkra a világ második legnagyobb gazdaságává lépett elő, valamint azokat az égető problémákat és kihívásokat, amik azonnali proaktív válaszra várnak a kínai pártvezetés részéről.

Sok szeretettel várjuk Önöket további rendezvényeinken is!