SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2014. január

Zhang Xuemei: Az elbűvölő Sanghaj című előadása február 27-én 17:30-kor

Zhang_Xuemei

A város történelmének rövid bemutatását követően az előadó megkísérel betekintést adni Sanghaj szépségeiről, amelyben egyszerre van jelen a hagyományos keleti, valamint a nyugati kultúra és életstílus.

2014. január 06.

Az előadás időpontja: 2014. február 27. (csütörtök) 17:30 óra

Helyszín: SZTE Konfuciusz Intézet

Sanghaj napjainkra nem pusztán a modern világ jelképévé, de harminc évnyi fejlődés és átalakulás után egyben egy külön világnézet, egy életstílus megtestesítőjévé, divattá nőtte ki magát a köztudatban. Az előadás (történetek és képek bemutatásán keresztül) Sanghaj nosztalgikus és nyüzsgő világvárosi arcát megvilágítva igyekszik bemutatni a metropoliszt.

Zhang Xuemei az alkalmazott nyelvészet doktora, a Shanghai Nemzetközi Tanulmányok Egyetem Angol Nyelv és Irodalom Tanszékének professzora. A második nyelv elsajátítását és az alkalmazott nyelvészetet vizsgáló egyetemi kutatómunkáján felül Dr. Zhang az idegen kultúrák iránt érdeklődik.