SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2014. május

A kínai miniszterelnök-helyettes, Liu Yandong kerekasztal-megbeszélésre invitálta az SZTE Konfuciusz Intézetet

Zagrab3

Május 23-án Zágrábban került megrendezésre a Közép-Kelet Európai Rektorok, Konfuciusz Intézetek és Sinológusok Kerekasztal-Megbeszélése.

2014. május 30.

A kínai miniszterelnök-helyettes kerekasztal-megbeszélésre invitálta az SZTE Konfuciusz IntézetetA találkozón Liu Yandong kínai miniszterelnök helyettes fogadta a kiválasztott Intézetek igazgatóit, sinológusait, a partneregyetemek rektorait. Az SZTE Konfuciusz Intézetet Szentmártoni Lívia (magyar) igazgató képviselte. A megbeszélésre Zágrábba utazott Xu Lin, a Konfuciusz Intézetek Központjának vezetője is.

A konferencia lehetőséget adott a régió kiválasztott Konfuciusz Intézeteinek bemutatkozására, a működéssel kapcsolatos javaslatok megfogalmazására. Liu Yandong miniszterelnök-helyettes a megbeszélést lezáró beszédében kiemelte, hogy különösen elégedett a Konfuciusz Intézetek munkájával, melyet a továbbiakban is támogatni fog. Hozzátette, hogy a megbeszélésen hallott javaslatokat hasznosnak tartja, azokra a jövőben kiemelt figyelmet fordítanak.