SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2014. február

Ovisok árasztották el az SZTE Konfuciusz Intézetet!

ovoda_kezdo

Február 25-én, kedd délelőtt, a Toldy Utcai Óvoda apró növendékei látogatást tettek az SZTE Konfuciusz Intézetbe, hogy közelebbről is megismerkedjenek a kínai kultúrával, illetve betekintést nyerjenek az Intézet működésébe.

2014. február 27.

ovoda_konfuciuszAz eleinte félénk és szégyenlős gyerekek hamar megszokták az új környezetet és az intézet munkatársainak segítségével játékos módon ismerhették meg a kínai kultúrkör és a kínai nyelv szépségeit. Az óvodások olyan hasznos kifejezésekkel ismerkedhettek meg, mint például Nĭ hăo! (Szia!), Nǐmen hǎo! (Sziasztok!) és Zàijiàn! (Viszlát!). A játékos foglalkozás után Zhang Xuemei kínai,- és Szentmártoni Lívia magyar igazgatónő körbevezette az Intézet irodáiban és tantermében a lelkes gyereksereget. Ezután lufikkal és nyalókákkal gazdagodva térhettek vissza az óvodájukba, ahol tovább folytatódott a programsorozat. Az egyik csoport Li Qing tanárnő segítségével megismerkedhetett a Pekingi Opera maszkjainak a művészetével, míg a másik csoport testmozgás gyanánt kínai körjátékokat játszott.

Az SZTE Konfuciusz Intézet a Toldy utcai óvodában
Az eseményen készült képeket ide kattintva tekinthetik meg.

Reméljük, hogy a gyerekek is legalább olyan jól szórakoztak, mint az Intézetünk munkatársai!