SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2013. augusztus

Miért érdemes kínaiul tanulni?

Konfuciusz_kezdo1

Pár jó tanács a nyelvtanuláshoz.

2013. augusztus 10.

1. Miert_erdemes_kinaiul_tanulniAngolul tudni ma már kötelező, kínaiul tudni pedig elengedhetetlen, ha jó állást és versenyképes fizetést szeretnél!
  2. A munkaerőpiacon a kínai nyelvtudásod megsokszorozza a versenyképességedet.
  3. Kiválóan fejleszti a memóriádat. Szakemberek kimutatták, hogy a kínai nyelvet tanulók/beszélők egyszerre használják a bal és a jobb agyféltekéjüket is, ami nem jellemző más nyelveket beszélők esetében.
  4. Kína számos ösztöndíjjal (közel 100%-os költségtérítéssel!) várja a magyar fiatalokat a legkülönbözőbb egyetemekre és szakokra.
  5. Egyre több kínai nagyvállalat dönt úgy, hogy Magyarországra helyezi európai központját. Számukra a kínaiul beszélő magyar alkalmazott kincset ér!
  6. Egyre több magyar cég szeretne termékeivel betörni a kínai piacra. Kínai nyelvismeret hiányában azonban sokan meghátrálnak. Te sikerre tudnál vinni egy ilyen céget!
  7. A kínai nyelv tanulása egy kiváló befektetés, ami pár éven belül kamatostul megtérül.
  8. A magyar szakértelem és innováció Kínában is fogalom! Kínai nyelvismeret birtokában nem lesz nehéz támogatót találnod!
  9. A világ népességének egyötöde beszél kínaiul, vagy jelenleg éppen azt tanulja. Ennyi ember csak nem tévedhet :)