SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2013. október

Teltház a Kínai Papírkivágás programon

papirkivagas

A Konfuciusz Intézet október 24-i Kínai Papírvágás programján bebizonyosodott, hogy a Konfuciusz Intézet nem csak a kínai nyelv oktatására helyezi a hangsúlyt, hanem a kínai kultúra megismertetésére is.

2013. október 25.

Az első alkalommal megrendezett esemény nagy sikernek örvendhetett, hiszen közel ötven vendég ismerhette meg és sajátíthatta el a kínai papírkivágás művészetét. Az általános iskolásoktól kezdve a nyugdíjas korosztályig voltak jelen érdeklődők, akiket Zhang Xuemei kínai igazgató asszony és Szentmártoni Lívia magyar igazgató asszony köszöntött.

Kínai papírkivágás
A rendezvényen készült képek itt tekinthetőek meg.

A kedves szavakat követően Chen Yiran az intézet újonnan érkezett tanára tartott egy színes és izgalmas előadást a kínai papírkivágás művészet múltjáról és jelenjéről. Végül pedig maguk a vendégek ragadhattak papírt és ollót a kezükbe, hogy elsajátíthassák ezt az egyedi és különleges kínai művészetet.