SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2012. október

Megnyitott a kínai fotókiállítás a TIK-ben

kiallitas_kezdo

Nagy sikerű kínai fotókiállítás nyílt meg október 2-án a TIK-ben. A fotókiállítás képeit a nyáron Wen Jiabao kínai miniszterelnök meghívására Kínában táborozó szegedi középiskolás diákok legjobb képeiből állította össze az SZTE Konfuciusz Intézet Iványi Aurél fotográfus segítségével.

2012. október 09.

Kínai fotókiállítás a TIK-benA fotókiállítást kínai oroszlánok „nyitották meg”, melyet kung-fu bemutató követett. A kínai hangulatot Zhang Yu Carolyn operaénekesnő kínai dallamai csak még inkább fokozták. A fotókiállítás legjobb képeinek készítőit értékes ajándékkal jutalmazta az SZTE Konfuciusz Intézet. A díjakat Dr. Ujhelyi István alelnök, Dr. Dömötör Máté főtitkár és Szentmártoni Lívia igazgató asszony adta át.

Díjazottaink:

I. díj Matejka Blanka, Deák Ferenc Gimnázium (Kép címe: Generációk)

II. díj Nógrádi Eszter, Deák Ferenc Gimnázium (Kép címe: Múlt és Jelen)

III. díj Kiss Ádám, Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium (Kép címe: Arany)

Különdíj:

Drevenkáné Lovász Ágnes, Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium tanára (Kép címe: Pihenő)

További képeinket a rendezvényről, képgalériánkban tekinthetik meg:

Kínai fotókiállítás a TIK-ben