SZTE Konfuciusz Intézet  --  Hírek  --  KOI hírarchívum  --  Konfuciusz Intézet 2016. március
Konfuciusz Intézet 2016. március

kínai orvoslás

2016. március 24-én 17:00 órától megrendezésre került az SZTE Konfuciusz Teaház legutóbbi eseménye a Rektori Hivatal dísztermében, melynek vendége Dr. Hegyi Gabriella tanszékvezető kutatóprofesszor, a hagyományos kínai orvoslás magyarországi szaktekintélye volt.

A Konfuciusz Teaház áprilisi vendége Baló Júlia televíziós műsorvezető, szerkesztő-riporter.

A Kínai Kaleidoszkóp sorozat áprilisi meghívott előadója Prof. Dr. Hamar Imre sinológus, az ELTE Konfuciusz Intézetének igazgatója.

Az SZTE Konfuciusz Intézet újabb mozi-estre invitálja a kedves érdeklődőket 2016. március 29-én (kedden), 17.00 órai kezdettel a Rektori Hivatal 5-ös termébe, ahol ezúttal egy magyar-kínai filmdrámával ismerkedhetnek meg a nézők.

2016. március 22-én (kedden) 17.00-tól megrendezésre került a Kínai Kaleidoszkóp második rendezvénye a Rektori Hivatal épületében.

2016. március 21.

HSK_21

Szegeden a 2016. április 16-i HSK2, HSK3 mellett 2016. május 21-én lehetőség nyílik HSKK1-es vizsgát tenni.

A regisztráció április végéig tehető meg.

Mahjong est

A nagy sikerre való tekintettel az SZTE Konfuciusz Intézete újra egy fergeteges Madzsong játékra invitálja az érdeklődőket március 17-én, 16:30 órakor.

Eötvös nap

2016.03.05-én megrendezésre került az Eötvös József Gimnázium diáknapja a Szent-Györgyi Albert Agórában, melyen részt vett a Konfuciusz Intézet is.